Få en gratis vurdering Book vurdering
Få en gratis vurdering

Sommerhus · Odder · Sag 1920005567

Lundgaardsvej 5, 8300 Odder

8300 Odder

Del bolig
BoligtypeSommerhus
Boligareal106 m²
Grund800 m²
Værelser5
Opført/ombygget1967/2021

Om ejendommen

SOLGT! SKØNT SOMMERHUS NÆR VAND OG STRAND

Tømrermesterens eget sommerhus.
'Ferie, ferie, ferie' kan I synge, som I sætter kurs mod jeres nye fristed ved den østjyske kyst. Området er dejligt og roligt tæt på vandet og kilometerlange strande. Selve huset emmer af ægte sommerhuscharme med hems og nogle skønne terrasser. Kort fortalt: jeres egen lille oase ikke langt fra byer som Odder og Aarhus.

Ja, den gode stemning er til at tage og føle på. Blandt de 106 kvm er tre rigtig fine værelser, og med en hems får I en ekstra soveplads eller måske et legerum til børnene? Den placerer sig i opholdsrummet, hvormed I hele tiden kan have et øje på de små: Både mens I udforsker det kulinariske univers i det store køkken, nyder et glas vin ved spisebordet eller læner jer tilbage i sofaen. Det åbne samlingspunkt præges i det hele taget af en dejlig, luftig fornemmelse, idet her også er loft til kip. Badeværelset rummer som en lækker spa og brus, og de indre rammer afrundes af en entré og et gæstetoilet.

Terrasserne følger en stor del af ejendommens facade, så det skulle bestemt være muligt at fange de varme solstråler i løbet af dagen. Er der skruet helt op for temperaturerne, kan I søge ind i skyggen på den overdækkede terrasse, og haven egner sig perfekt til, at familiens krudtugler kan svinge rundt i gyngestativet, mens I alle kan kaste jer over en omgang kongespil, kroket, stangtennis m.m.

Vi skal derud, hvor bølgerne slår ind mod kysten. Masser af maritim atmosfære finder I ligeledes i Norsminde, som I kan tage en smuttur forbi, når I skal forkæle jer selv med en bid mad i hyggelige omgivelser. Hvad enten vejret byder på sommer og sol, eller det er en kølig efterårsdag, er det værd at bevæge sig ned langs Odderkysten og undervejs hoppe i det blå eller holde pause ved Restaurant Himmel og Hav. Der er desuden kun ca. ti min. kørsel til Mallings gode indkøbsmuligheder, et lille kvarter til Odder og bare en halv time til eller fra Aarhus.

Vi glæder os til at møde jer på en fremvisning.

Overvejer du at sælge en lignende bolig?

Det starter med en uforpligtende snak om din bolig. Book din lokale BRIKK-mægler og kom trygt videre.

Få en gratis vurdering