NYDELIGT HALVT DOBBELTHUS MED SOLRIG OG FRODIG HAVE
Det er på en lukket vej i det attraktive og familievenlige Kogtved, at du nu skal kigge mod et hyggeligt halvt dobbelthus, der gør livet nemt med sine skønne beliggenhed tæt på både natur, kyst og Svendborgs hyggelige byliv. Her får du en bolig, der kombinerer funktionalitet med charme i form af et nydeligt indre og en skøn oase af en have, alt sammen i kort afstand fra hverdagens stop.
Du skal indenfor til 123 lyse og indbydende m2, der over sine to plan fordeles efter en god og funktionel planløsning. Med sine tre rum, der hver især egner sig smukt som soveværelser, er der her en oplagt bolig for parret med eller uden børn; disse ligger på førstesalen, hvor et karbadeværelse supplerer. I stueplan er det et rummeligt køkken og en virkelig hyggelig stue med store vinduespartier ud mod haven, der sætter scenen for dit fremtidige boligliv, og hele herligheden fuldendes af et WC og et bryggers.
Fra stuen er der udgang til en hyggelig, overdækket terrasse og en frodig have, hvor sommerdagene kan nydes i rolige omgivelser. Haven er skøn og frodig med mange fine buske, der giver et rigtigt nøk op på charmen, og så er der fin plads herude til både leg og afslapning. Både den overdækkede terrasse og resten af haven peger mod syd, så du kan forvente mange gode soltimer herude.
Kogtved er et attraktivt område, der giver dig kort afstand til både skov, kyst og hverdagens obligatoriske stop. Samtidig er der kun få minutter på cykelsadlen til Svendborgs centrum med sine hyggelige gader, lækre caféer, spændende kulturliv og meget mere. Fra din adresse på en stille, lukket vej får du kun få hundrede meter til dagtilbud, indkøb, busstoppested og Svendborg Vest St., mens den nærmeste skole ligger i cykelafstand.
Vi glæder os til at møde dig på en fremvisning.
Louisenlund 8, 5700 Svendborg
Pris: 1.995.000 kr.
| Kontakt Kasper Lynge Hansen: 30140279
Louisenlund 8, 5700 Svendborg
Boliglån
Få et boliglån på helt ned til 24 timer.